Svatební dodavatele! Jaké vybrat? Kdo z nich vaší svatbě sedne jak hrnec na prdel? Kdo má něco zajímavého, co jiný ne? Také tápete, vybíráte a nevíte? Mám několik svých favoritů, které jsem objevila na 2. ročníku brněnského Wedding Bazaaru. Jací dodavatele to jsou? A čím a proč jsou zajímaví? Všechno vám to povím…

Tady je mých 7 favoritů!

No, vlastně bude jich i trochu víc, nakonec jsem zmínila i další. Zkrátka vybrala jsem sedm hlavních, kteří mě zaujali, každý z jiného odvětví. Ale přiznám se, že u některých služeb (zejména u sladkého baru) mám favoritů ještě víc. Ale to vůbec není na škodu. Aspoň je z čeho vybírat.

Jo a ještě na úvod upřesním – většina z těchto dodavatelů, jsou brňáci. ALE! Nenechte se tím odradit, i pokud nejste z Brna. Mkněte na můj favorit seznam. Věřím, že styl, kterým se tito tvůrci ubírají, vám napoví a alespoň budete vědět, že něco takového na svou svatbu chcete (a nebo nechcete, to už nechám na vás).

Pojďme na to:

1. Místo pro svatbu:  Svatby na Dvorku

 

Čím mě zaujali?

Svatby na Dvorku mají svůj dvorek uprostřed Brna a přesto to tam vypadá jako na vesnici. Žádná přehnaná třpitivá výzdoba.  A největší benefit – vše je na jednom místě. Přímo na dvorku vás oddají a přímo na dvorku si můžete také hned užívat svatební veselí, hodovat apod. Odpadá tak zdlouhavé přejíždění, časové prodlevy, čekání a další nepříjemnosti (o těch vím své – více v mém svatebním průvodci).

2. Kytky: Simply Flowers

Co dodat?

Prostě Simply Flowers!Jednoduše kytky. Nic víc, nic míň. Krásné kytky, barevné, jednoduché, nepřeplácané, vkusné. Prostě moooc hezké kytí.

A ještě jedny kytky mě zaujali, ale zapomněla jsem je vyfotit. A to jsou Kvítí z lesa. Zase něco jiného, přírodního, no prostě kvítí z lesa:)

3. Rustikální výzdoba: Zaslíbeni lásce

Zaujali mě protože…

Zaslíbeni lásce se věnují rustikální výzdobě svateb, což je mému oku i srdci moc blízké. A taky mě tento stánek trknul do oka, protože jsem u něho potkala spolupořadatelku Wedding Bazaaru Lucii Hauzner. Tento svatební počin je Lucčin nový projekt, ale ona sama žádný nováček to není. Má už za sebou chystání svateb pro Svatby pod Katy (ano, to je ta další polovina z organizátorek Wedding Bazaaru).

4. Svatební šaty: Kabelková & Oplocká

Proč tyto šaty?

Návhářky Kabelková & Oplocká mě zaujaly jednoduchým stylem. Šaty od nich nejsou pro zámecké primadóny a přesto (nebo právě proto) jsou krásné, osobité, přirozené a věřím že i moc pohodlné.

5. Květinové věnečky do vlasů: Le Petit Joie

Proč jsou úžasné?

Za prvé proto, že květinové čelenky Le Petit Joie jsou prostě úžasné:) Jsou prostě krásné a pečlivě vyrobené. Za druhé proto, že dodají nevěstě přirozený vzhled a v něm něco navíc jako třešničku na dortu. A za třetí proto, že Lucka, která je vyrábí, také pomůže nevěstě vybrat pro ni tu pravou čelenku, která se k ní hodí a sedne ji. Toho jsem byla na výstavě svědkem. Spousta šťastných nevěst si odnášela pečlivě vybranou čelenku. A co mi ještě přišlo fajn, že nevěstám Lucka pomohla i s naaranžováním do vlasů a holky vypadaly, tak přirozeně, že s čelenkou není potřeba už dál řešit složitý účes.

6. Sladký bar: Dorty a makronky Brno

Proč zrovna tyto dortíky?

Dorty a makronky Brno to u mě na výstavě vyhrály asi tím, že jsem měla stánek blízko nich a chodila si k nim uspokojovat chuťové buňky. A uspokojila jsem, ochutnala jsem toho více a vše bylo mňamózní a navíc krásné. U sladkého baru ještě zůstanu, protože tady je z čeho vybírat. Zaujali mě ještě Kejky a Čokoládové lanýže. A super mi přišly taky bezlepkové a bezlaktózové Meg dobroty.

7. Zábava a vzpomínky: Polaroid Love

O co jde?

Polaroid Love je půjčovna polaroidových foťáků a instaxů, se kterými můžete fotit (nebo sami hosté se mohou fotit) na svatbě a fotka vám hned vyjede z foťáku a během chvilky se zbarví a je hotová. Úplně nejvíc skvělý mi na tom přijde to, že hosté vám tak mohou udělat památku na svatební den. Vyfotí se a přímo na místě mohou z fotek udělat výstavku – např. je pověsit na provázek. Nebo je mohou rovnou nalepit do alba a připsat ke své fotce vzkaz či poděkování novomanželům.Kromě vzpomínek tak vznikne také další zábava a zpestření pro hosty přímo na svatbě.

Něco navíc…

Co ještě?

Ne že bych se chtěla vtírat, ale dovolím i zmínit i sebe:) I já jsem měla na této svatební akci svůj stánek Hany Wedding a na něm svatební i rozlučkové placky, fotorekvizity, mechové polštářky pod prstýnky a další vyráběné doplňky k tomu, aby na svatbách bylo více kreativity, radosti, zpestření a zábavy.

…a ještě něco navíc

Na co jsem mohla zapomenout? Na Kevina! Ne, na fotografa! Na fotografa jsem zapomněla, moc jsem jim nevěnovala pozornost. Ale utkvěl mi v paměti Matouš Bárta. A ještě další tam byli. I svatební videáři tam byli…

Ale víte co? Zajímají Vás i další dodavatele z Wedding Bazaaru? Tady je ODKAZ na fb stránky, kde je dohledáte všechny. Tak mkrněte. Za mě na této akci nebyl nikdo, o kom bych mohla říct, že by se mi jeho práce nelíbila. Fakt nikdo. Tááákže je z čeho vybírat.

A pokud jsou pro vás tito dodavatele mimo váš region, nezoufejte. Ani já nejsem brňačka, přesto díky brněnskému Wedding Bazaaru by pro mě výběr  dodavatelů  byla brnkačka. Kdybych se znovu vdála, věděla bych, že toto je styl, kterému fandím. A taky, že před velkými nudnými svatebními salóny dám ráda přednost menším dodavatelům, kteří svou práci dělají s radostí a originálně. Zkrátka vytříbila bych si zde styl, věděla, co chci a to bych hledala i ve svém regionu.
No a když jsme u toho „mého regionu“, což je v mém případě okres Náchod, Královéhradecký kraj, tak i tady jsem byla na svatební výstavě Den pro Vaši svatbu v Krása pro Radost. Sice menší, ale také krásné a příjemné a i tady bych našla inspiraci.

Vybrali jste si taky?

Napište mi, jak se vám líbí můj výběr, jestli jste načerpali inspiraci a jakým dodavatelům a jakému stylu fandíte vy:)

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Pavlína Hanáčková
Pavlína je zakladatelkou značky svatebních výrobků Hany Wedding. Vytváří především oblíbené doplňky pro zábavu na svatbách a oslavách. Svatební práce i život ji daly zkušenosti, nadhled a radost z tvorby. Díky tomu inspiruje nejen nevěsty, jak udělat významný den pohodový a osobitý a jak zvládat přípravy s radostí a jak si k těmto příležitostem něco jedinečného vyrobit. Je autorkou koutku svatební zábavy a svatebního průvodce zdarma 7 tipů pro pohodovou svatbu a spokojené hosty.