Jednou v noci…

„Je jedna hodina v noci. Nemůžu spát. A tak tu sedím s počítačem na klíně. Tohle se mi za poslední měsíce stává často. Moje hlava by někdy potřebovala mít tlačítko VYPNOUT.“

Sice tam toto tlačítko chybí, ale já jsem vynalézavá a přišla jsem na to, jak by to vypnutí šlo zajistit. Ten způsob je sice méně komfortní, bolestivější, někdy i plný slz, ale zaručený. Je to jak s papiňákem, pára musí ven, jinak by bouchnul.

Já páru uvolňuji psaním

Téměř denně si píšu krátké myšlenky do deníčku a těmi náročnějšími zahlcuji svůj počítač. Pomáhá mi to, starosti jsou vyventilované, problémy nachází východiska a řešení, nové nápady jsou zaznamenané a jsou tak o velký krok blíž ke své realizaci.

A největší přínos – já po fázi „jsem naštvaná, nic nestíhám, nevím co dál“ dojdu do stavu „cítím se skvěle, mám spoustu energie a chci ji předávat dál“.

IMG_20160303_105357

O týden později…

„Je ráno, čistím si zuby a přemýšlím o tom, že hned po ranní hygieně bych měla jít pracovat na svatebních objednávkách. Nějak na to teď zrovna ale nemám náladu. Radši bych se věnovala tvorbě svých webových stránek a psaní svatebního průvodce.

U toho čištění zubů si tak nějak přemýšlím, proč mě čím dál víc láká práce „od počítače“, na které ujíždím i v noci, když nemůžu spát, místo tvoření rukama, na které jsem byla dřív neskutečně závislá.

A přišla jsem na to, proč to tak asi je

Když jsem v roce 2012 začala tvořit svatební výrobky, chodila jsem denně do práce. Večer si už moje hlava potřebovala odpočinout a na řadu přišly ruce. Ty tvořily a tvořily a hlava měla svou chvíli oddechu. Mé svatební výrobky se na Fleru úspěšně prodávají.

Wedding Bazaar Hany Wedding (3)

Dnes jsem už třetí rok doma s dcerou a mé ruce tvoří stále

Kromě svatebních výrobků ale mé ruce tvoří také věže z kostiček, domy z lega, hrady z písku a také pomáhají vytvářet abstraktní díla z vodovek. A najednou si místo rukou čím dál víc o práci říká má hlava. A zjistila jsem, že i má hlava dokáže nevěstám něco předat  stejně dobře jako umí mé ruce nevěstám vyrábět svatební výrobky.

Zjistila jsem to, když si u potvrzení objednávky a následné emailové komunikaci s nevěstami píšu a předávám jim dál své zkušenosti. Zjistila jsem to na svatební výstavě, kde se mě nevěsty ptaly, co a jak budou pro svůj den potřebovat. A nebo když si ke mě přicházely pro radu, co a jak si mohou na svatbu samy vyrobit.

A tak jsem tady…

„Hned po čištění zubů a nahození krému na obličej jsem odhrnula ze stolu rozdělané svatební zakázky a zapnula počítač. Tak právě sedím u svého blogu. Tady je můj prostor, kde nechávám volně plynout své myšlenky a ruce jsou nasvataveny na autopilota a ťukají do klávesnice to, co se zrovna mé hlavě přichází na mysl.“

A zjišťuju, že takle mi je opravdu dobře.

Že takováhle práce, kde jsem otevřená veřejnosti a mohu jít na trh ne jen se svými výrobky, ale i se svými myšlenkami a celkově být sama sebou, mě naplňuje a dává mi to smysl. Proto jsem tady, taková jaká jsem.

Přestávám být anonymní. Přestávám být schovaná za své výrobky a značku Hany Wedding.

hany wedding ano

 

Začínám být více otevřená a začínám vystupovat jako já Pavlína Hanáčková

pavlina hanackova
A těším se, že tím dám své práci nový rozměr

A těším se na Vás – zákazníky, čtenáře, návštěvníky, nevěsty, ženichy…
A zároveň děkuji všem svým zákazníkům za stovky objednávek. Díky neustále rostoucímu zájmů o moje výrobky má práce roste a já tak dostávám další a další motor objevovat další možnosti a cesty kam svou práci směřovat dál.

Děkuji za to:)
Pavlína Hanáčková

Pavlína Hanáčková
Pavlína je zakladatelkou značky svatebních výrobků Hany Wedding. Vytváří především oblíbené doplňky pro zábavu na svatbách a oslavách. Svatební práce i život ji daly zkušenosti, nadhled a radost z tvorby. Díky tomu inspiruje nejen nevěsty, jak udělat významný den pohodový a osobitý a jak zvládat přípravy s radostí a jak si k těmto příležitostem něco jedinečného vyrobit. Je autorkou koutku svatební zábavy a svatebního průvodce zdarma 7 tipů pro pohodovou svatbu a spokojené hosty.