Vyberte stránku

Jak využít úplněk nejen na konci roku – můj příběh

Pro 30, 2020 | Za spokojený život | 0 komentářů

Dnes je úplněk. Poslední v tomto roce.

Čas něco starého za sebou uzavřít a připravit se na nový začátek.

Podělím se s váma o svůj dnešní úplňkový příběh, protože mě samotnou překvapil v tom, jak věci na pohled složité dokážou být jednoduché, když se ponoříte do sebe. Bude to trochu ezo, tak koho to nezajímá, tak tady ve čtení skončete.

V posledních pár dnech jsem si řešila svoje osobní trable, snažím se uklidit si ve věcech z minulosti. A ještě ke všemu mi nebylo dobře. Měla jsem nemoc. Ne-moc. Když máte nemoc, tak nemáte moc. A přesně to se mi stalo. Vypadla jsem ze sebe a nechala na sebe působit náladu a názory ostatních. Ztratila jsem moc sama nad sebou. Dnes v noci jsem se probudila kolem 4 ráno. V hlavě spousta myšlenek. Věděla jsem, že dnes je úplněk a měla jsem na večer plán udělat si svůj úplňkový rituál. V ty 4 ráno jsem vstala a věděla jsem, že ty myšlenky musí ven už teď.

Zapálila jsem si svíčky, nakapala eukalyptový olej do aromalampy, vzala si sešit a psala.

Napsala jsem si všechno, co mi dělá v životě neplechu a co tedy pouštím pryč. A zároveň jsem si napsala i to dobré, co do svého života vítám. To dobré, co je ve mě, v čem nacházím svou sílu a energii. S hlubokým výdechem jsem všechno špatné pouštěla pryč a hlubokým nádechem jsem vdechovala vůni z aromalampy a představovala si to nejlepší, co mé já představuje a co do sebe přijímám a doslova nasávám.

Během pár minut jsem cítila, že všechny strachy a obavy, které jsem v minulých dnech měla, se mě už netýkají a cítila jsem svou sílu. Taky úplně během těch pár minut odešla bolest v krku, v ucpaném nose byla najednou volná cesta, kudy vše proudí. Cítila jsem skvěle a lehce.

Ještě jsem to chtěla podpořit a tak jsem koukla na internet, abych si přečetla, co vlastně symbolizuje dnešní úplněk. Zapla jsem to v 4:32 a vykoukla na mě informace, že dnešní úplněk na obloze startuje ve 4:28. Takže celý svůj rituál, který byl naprosto intuitivní, jsem si provedla v tom nejlepším čase. A ještě navíc je úplněk ve znamení raka, což je znamení, ve kterém jsem narozena.

Rak se zaměřuje na rodinu. Tento úplněk je ve znamení vyřešení vztahů a vstupu do nového roku s očištěnými vztahy, otevření se lásce a novým začátkům. Úplněk působí pár dnů před ním i pár dnů po něm. Takže pokud si chcete taky udělat svůj rituál, máte prostor. Já vždy dělám, co zrovna cítím, že mám udělat.

Jednoduché úplňkové rituály:

– napsat si, vše špatné co, pouštíte pryč a papír spálit

– napsat si vše špatné, co pouštíte pryč a pod to vše dobré, co místo toho vítáte do života, papír si nechat

– dechová cvičení: výdech = vše špatné pryč, nádech = vše dobré dovnitř

– čistit minerální náramky, kameny a nechat je venku úplňkem „nabít“

Je to moment zastavení se a propuštění toho, co vám neslouží.

Můžete si na papír sepsat, vše co vás štve, co se vám nedařilo, co ve svém životě nechcete a co pouštíte pryč. Zkuste si to vizuálně přestavit, jak to odchází pryč. Někdy dělám i to, že tento papír pálím a pozoruju, jak to prostě mizí. Dál si můžete sepsat, co naopak chcete. U dechovýho cvičení si můžete opakovat pár negativních slov a s výdechem je pouštět pryč a několik pozitivních a s nádechem je do sebe nasávávat. Např. pouštím pryč strach, vztek, slabost, nemoc a přijímám lásku, energii, zdraví, sebedůvěru, hojnost.

Pokud máte minerální náramek nebo kamínek, očistěte ho a dejte ven, aby ho měsíc nabil novou energií.

Přeji krásný přechod do nového roku a v něm to dobré, co si přejete.

S láskou,

Pavlína

Pavlína Hanáčková
Pavlína je zakladatelkou značky svatebních výrobků Hany Wedding. Vytváří především oblíbené doplňky pro zábavu na svatbách a oslavách. Svatební práce i život ji daly zkušenosti, nadhled a radost z tvorby. Díky tomu inspiruje nejen nevěsty, jak udělat významný den pohodový a osobitý a jak zvládat přípravy s radostí a jak si k těmto příležitostem něco jedinečného vyrobit. Je autorkou koutku svatební zábavy a svatebního průvodce zdarma 7 tipů pro pohodovou svatbu a spokojené hosty.