O konci manželství

Bře 24, 2020 | Za spokojený život | 0 komentářů

K vydání článku s tímto tématem jsem dozrávala několik měsíců a začala skládat tato písmena před několika týdny. Přesně 22. 2. 2020. Nevím, proč kamarádku a kokegyni Lucii napadlo, že sobotní výlet na toto magické datum bude zrovna tam. Na místo, kde jsem měla svou svatbu. Ale byl to skvělý nápad, děkuju jí za to. Magické odpoledne, které nebylo potřeba nijak řídit a plánovat, ale prostě se stalo.  Místo a čas pro zvědomnění si uzavírání starého a otevírání nového života.
Kdo mě znáte osobně, víte. Kdo mě sledujete na veřejných sítích, nevíte.  Teď už tušíte. Mé manželství je od minulého roku  u konce.
Životní fáze, kterou v ideálním případě nikomu nepřeju, není jednoduchá ani příjemná. Ale děje se. (Občas, někdy.) Děla se. V mém životě i v životě jiných. Věřím, že i tato životní fáze jde uchopit za konec „co tě nezabije, to tě posílí“ a jde si z ní něco vzít. Já ji vzala jako příležitost otevřít se něčemu novému. Nebo pro začátek jen otevřít se. Poznat se. Poznat sebe.
Když jsem stála v bodě, kdy se celý svět najednou bortí, došlo mi, že sebe musím zachránit. Nemůže mě to stáhnout. Jestli se tohle muselo stát, tak to musí mít nějaký smysl. Musím se z toho dostat ven a najít novou cestu.  Našla jsem. Sebe samu.  Našla jsem klid uvnitř sebe.  Základ, který je hluboko uvnitř a ze kterého všechno plyne. (Sebe)lásku uvnitř, díky které proudí i všude venku.
Poslední dobou mi občas někdo po síti napíše, že sleduje mou práci (hlavně na insta stories) a je vidět , že je v té tvorbě skvělá energie a že jsem teď autentičtější a svá. Ano, cítím se tak. Cítím se a jsem jiná než dřív.  Jsem to já. Sama sebou. Vědomá, pravdivá, autentická, napojená na svou intuici, šťastná.
Nechci, aby tento článek působil jako reklama na porozvodové štěstí. To vůbec ne. Ale jedna z hodnot, kterou jsem si za poslední období vytvořila, je žít v pravdě. Kdo mě sledujete delší dobu, tak o mě máte možná obrázek „šťstně vdaná“, tak je pro mě důležitý jít s pravdou ven a říct, že je situace jiná.
Zároveň v době sociální (síťové) si uvědomuju, jak se střetává realita s iluzí. Vidíme obrázky šťastných lidí a když se nám zrovna nedaří, máme pocit, že jsme snad jediní, že ostatní to tak nemají. Jenže ono když jsme zrovna na dně, tak to tolik nesdílíme. Ale neznamená to, že se to neděje. Spoustu dnů, týdnů, měsíců jsem měla takových, že jsem nedokázala pořádně komunikovat, vylést ze své ulity.  Měla jsem i období, kdy jsem si myslela, že už se nikdy nebudu moct věnovat svatbám. Nějak mi to nedávalo smysl. Obavy se ale rozpadly hned na mé první porozchodové svatbě, kterou jsme s Lucií chystaly. Láska a dojetí ve vzduchu zafungovaly. Opět mě svatby i manželství smysl dávají. Dívám se na ně ale už z jiné perspektivy. S větším vědomím a zodpovědností. Zodpovědností za vnímání sama sebe a zodpovědností za vlastní rozhodnutí, která tvoří naše životy.
S láskou, v lásce
Pavlína
Pavlína Hanáčková
Pavlína je zakladatelkou značky svatebních výrobků Hany Wedding. Vytváří především oblíbené doplňky pro zábavu na svatbách a oslavách. Svatební práce i život ji daly zkušenosti, nadhled a radost z tvorby. Díky tomu inspiruje nejen nevěsty, jak udělat významný den pohodový a osobitý a jak zvládat přípravy s radostí a jak si k těmto příležitostem něco jedinečného vyrobit. Je autorkou koutku svatební zábavy a svatebního průvodce zdarma 7 tipů pro pohodovou svatbu a spokojené hosty.