„Hlavně si to užít“ – rozhovor s nevěstou z letecké svatby

Říj 12, 2017 | Svatební inspirace | 0 komentářů

V září jsem pomáhala s přípravou letecké svatby pro skvělý cestovatelský pár Báru a Viktora. Svatba to byla krásná, plná nepopsatelné atmostféry a s leteckou tématikou. Obřad i hostina probíhaly na letišti, nevěsta s ženichem přilétli k obřadu letadly, o hosty se staraly „letušky“ a i výzdoba byla v leteckém stylu.

Na přípravu svatby bylo relativně málo času, ale i přesto se všechno povedlo.

Jak to všechno začalo, jak probíhaly přípravy, jak svatba dopadla a co by nevěsta poradila dalším nevěstám?

Inspirujte se v rozhovoru s nevěstou:

Zdravím šťastnou nevěstu:) Báro, prosím představte se nám. Kdo jsou Bára a Viktor a jaký mají vztah k létání?

 

Dobrý den, já jsem Bára Brůžková, čerstvá manželka Viktora Brůžka:) Pocházím z rodiny pilota a letušky a rodiče mne odmala brali s sebou při svých cestách. Viktor je rekreační pilot a k tomu před lety založil bar s leteckou tématikou.

Oba žijeme a pracujeme v Praze, máme chalupu v Novém Hrádku, který je jen pár kilomětrů od místa konání naší svatby, tj. letiště v Novém Městě nad Metují.

Procestovali jsme spolu velkou část světa a objevování nových destinací je našim velkým koníčkem.

Jak probíhala žádost o ruku?

 

Žádost o ruku proběhla ve vzduchu:) Na výletě v cessně, kterou Viktor pilotoval. Letěli jsme nad místem, kam jsme spolu jezdili, když jsme spolu začínali chodit.

Jak dlouho jste svatbu připravovali? A měli jste hned jasnou představu o tom, jaká svatba bude?

Od začátku jsme věděli, že chceme velkou svatbu, kam bychom krom rodiny pozvali všechny naše přátelé. A že chceme především, aby to byl pořádný mejdan z lásky, na který jen tak nezapomeneme. Ani jeden jsme si nepředstavovali klasickou  pohádkovou svatbu na zámku , chtěli jsme spíše netradiční a uvolněnou atmosféru, ve které bychom se cítili dobře.

Svatba proběhla po třech měsících od žádosti o ruku. Zhruba měsíc jsme přemýšleli o místě, celkový čas konkrétních příprav nám zabral cca dva měsíce.

Kde jste sbírali inspiraci pro vaší svatbu a jaké nápady jste vybrali?

My jsme za poslední dva roky byli na deseti svatbách a všechny byly skvělé – inspiraci jsme hodně čerpali z toho, co se nám kde líbilo.

Vycházeli jsme z toho, že svůj čas rádi trávíme ve společnosti přátel, rádi se bavíme, je nám blízké cestování a letecký svět má pro nás velké kouzlo. A pak jsme také věděli, že umístit někam 150 lidí,  není jen tak. Takže letiště, které bylo na záčátku jako malý nápad, získalo brzy konkrétní obrysy.

Letiště v Novém Městě nám naprosto učarovalo pohodou, která na něm panuje (díky neskutečným pánům pilotům z aeroklubu). Bylo nám hned jasné, že to je to pravé místo.

Nápad s tím, že na svatbu k obřadu doletíme – tedy nejdříve přiletí Viktor a pak se mnou přiletí tatínek, vznikl pak úplně přirozeně. Stal se z toho stavební kámen naší svatby.

Pro výzdobu hangáru byl velkým zdrojem inspirace Pinterest. Přetvořit obrovskou prázdnou halu hangáru do něčeho útulného, kde by se lidé cítili dobře, je totiž celkem oříšek. Naštěstí jsme celkem brzo získali představu, jak chceme, aby prostor vypadal a pak už přicházeli další a další nápady. Cestovatelská a letecká tématika se dá se svatbou hezky skloubit.

Jak svatba nakonec dopadla?

Dopadla tak, že lépe bychom si jí myslím, nikdy nevysnili. Pro nás tam bylo úplně všechno – dojetí, euforie, párty až do rána a hlavně moře lásky.  Jsme  opravdu šťastní, že máme kolem sebe takovou rodinu a tolik skvělých přátel.

Jaký moment svatby vnímáte jako nejsilnější?

Určitě moment na startu, kdy jsem já byla s tátou v letadle a Viktor byl v  druhém letadle na runawayi vedle nás. Byli jsme tam sami, věděli jsme, že za chvíli to všechno vypukne a to byly velké emoce. Pak byl velmi dojemný nízký průlet nad mávajícími svatebčany a samozřejmě obřad samotný.

Jak šlo organizačně zvládnout koordinovat 150 hostů?

Měli jsme k ruce dvě šikovné “letušky,” moje kamarádky, které organizovaly hosty a pak jsme měli pana Hableho z agentury DoDna Party, který koordinoval úplně všechno ostatní – technické věci, raut, personál etc. Všichni byli famózní a zejména pan Hable s paní Hablovou mají náš velký obdiv.

Moc se mi u příprav líbila vaše prosba, že nechcete stres.

Máte nějakou zkušenost se stresem nebo jste oba rodilí pohodáři?

A byli jste před svatbou z něčeho nervózní?

Snažili jsme se stresovat co nejméně, i proto jsme ještě týden před svatbou odjeli s přáteli na dovolenou.

Ale stoprocentně bez stresu to nebylo – pohodáři sice jsme, ale zase jsme oba relativně tvrdohlaví a na některých věcěch jsme se těžko shodovali. Takže jsme si částečně rozdělili oblasti, do kterých jsme si navzájem nemluvili, tj. Viktor třeba řešil produkci, já vizuální stránku svatby etc. Hodně mě uklidňovalo, že jsem našla spřízněnou duši, tj. Vás, Pavlíno , která jste perfektně pochopila náš záměr a skvěle jste pro nás na místě fungovala.

Nejvíc nervózní jsme byli z toho, že bude natolik špatné počasí, že nebudeme moct k obřadu přiletět letadlem. Nakonec jsme měli štěstí a všechno vyšlo, jak jsme si plánovali.

Vaše svatba byla poměrně velká a nákladná. Ale vím, že i s menším rozpočtem byste dokázali vymyslet krásnou a pohodovou svatbu

Jaká by byla vaše svatba, kdybyste na ni měli omezenější rozpočet a mohli pozvat třeba jen 30 hostů?

Kdybychom se rozhodli pro malou svatbu, udělali bychom jí ve vinném sklípku v Mikulově, kde to máme moc rádi. Bylo by to něco úplně jiného než letiště, ale jsem si jistá, že by to mělo skvělý náboj. Odpovídalo by to našemu požadavku na uvolněnou atmosféru a úplně tam vidím tu cimbálovku:)

Vstoupili jste do manželství s nějakým společným cílem a očekáváním?

Do manželství jsme vstoupili s kocovinou:) Ale pokud bychom měli mluvit vážně, snažíme se žít každý den naplno a užívat si/ vážit si každé minuty. Vždycky říkám- “Nikdy nevíte, jestli vás zítra nepřejede autobus.”

Když už máte vše za sebou, můžete dát nějakou radu ostatním snoubencům, kteří teprve svatbu chystají?

Svatební den strašně rychle uteče a tak je potřeba nezabývat se drobnostmi a vychutnat si ho od začátku až do konce.

Naše největší rada je – pořádně si to užít:)!

Naše největší rada je – „Pořádně si to užít!“

Báře moc děkuji za krásný rozhovor plný svatební i životní inspirace!

Chystáte také svatbu a chcete, aby byla pohodová a uvolněná? Pro další inspiraci si stáhněte zdarma Svatebního průvodce 7 tipů pro pohodovou svatbu a spokojené hosty>>

Pavlína Hanáčková
Pavlína je zakladatelkou značky svatebních výrobků Hany Wedding. Vytváří především oblíbené doplňky pro zábavu na svatbách a oslavách. Svatební práce i život ji daly zkušenosti, nadhled a radost z tvorby. Díky tomu inspiruje nejen nevěsty, jak udělat významný den pohodový a osobitý a jak zvládat přípravy s radostí a jak si k těmto příležitostem něco jedinečného vyrobit. Je autorkou koutku svatební zábavy a svatebního průvodce zdarma 7 tipů pro pohodovou svatbu a spokojené hosty.