„Nech lásku vyrůst!“ – květinové dárky se vzkazem

Pro 20, 2017 | DIY - tipy a návody, Nezařazené, Svatební dary, Vánoce | 0 komentářů

Určitě to znáte, chcete někomu koupit drobný dárek.  Třeba kolegům v práci, kamarádkám. Sháníte vlastně jen nějakou drobnost, maličkost. Ale zároveň tou maličkostí chcete udělat radost a podat to nějak zajímavě, aby takový dárek dotyčný ocenil a měl z něho radost.

Tak co s tím? Mám tady dva tipy na takovové dárečky a zaměřila jsem je na drobné květinové dárky. Hodí se na vánoce, svátky, rozlučky se svobodou i svatby.

Ať ti to kvete!

Tyto kytičky jsem použila jako vánoční dárečky pro kolegyně v práci. Moje první myšlenka byla dát malou kytičku a k ní přiložit přáníčko.

Proč kytka se vzkazem?

Vymyslela jsem ke kytičce přáníčko: „Ať ti všechno kvete podle tvých představ“.  Ta věta totiž mluví za vše. Každému bych přála, aby se mu dařilo právě tak, jak si on sám nejvíc přeje. A symbolika květiny to ještě podtrhuje.

Obdarovaná osoba se na ní může dívat a tím si připomínat, jak na tom vlastně s tou péči o sebe plněním svých snů je. Žádné přání se totiž nesplní, když ho nebudeme podporovat. Když se o kytičku budeme dobře starat, pokvete. Když budeme dobře pečovat sami o sebe, myslet na sebe, budeme kvést taky. Když si budeme připomínat naše sny a cíle, půjdeme si za nimi, budeme růst a budeme na cestě za svými přáními blíž a blíž.

Dává vám to smysl? Mě jo. A když to tak po sobě čtu, napadá mě, že takový text s vysvětlením o tom, proč o kytičku pečovat, by příště nebylo marné dopsat k dárečku také. Klidně to udělejte:)

Trocha dozdobení s nápadem

Nakonec jsem pro účel kytičky se vzkazem vybrala v květinářství minirůžičky. Chvíli jsem přemýšlela, co s nevzhledným černým květináčem. Napadly mě možnosti – obalit jutou a mechem nebo vložit to starého porcelánového hrnečku. Oba nápady by byly super, ale nakonec jsem kytičky společně s drobnými kamínky vložila do malých dezertových pohárků.

Důvod byl jednoduchý – do těchto pohárků jsme v práci připravovaly dezerty, takže je kolegyně dobře znají a bude jim pracovní prostředí připomínat. (Nutno říct, že v tuto práci máme všechny rády a panuje tam přátelská nálada, v opačném případě bych nic pracovního na dekorace nevolila.)

No a dopadlo to nad očekávání dobře – právě tento nápad kolegyně ocenily. Doporučuju – zkuste to taky. Zkuste se naladit na obdarovanou osobu a dozdobit dáreček něčím, co má ráda:)

Nech lásku vyrůst

Další podobné nápady najdete na Pinterestu>>

Chci vám ukázat ještě nápady na svatbu. Jako malou výslužku ze svatby si hosté mohou odnést místo zákusků třeba právě malou kytičku se svou jmenovkou nebo semínka rostlinek. Ať tak nebo tak, opět je fajn připojit vzkaz. Třeba: „Nech naši lásku vyrůst“ nebo: „Sleduj, jak naše láska roste“

Taková rostlinka bude obdarovaným připomínat vás dva, od kterých dáreček dostali a ještě nad ní mohou zavzpomínat na vaši svatbu. A zase tady platí, čím líp se o rostlinku budou starat, tím více si vás váží a na vaší lásce jim záleží:)

——————–

Tak ať vám to kvete a roste!

…Prostě, ať se vám daří přestě tak, jak si přejete. Jo a klidně si dovolte se v těch přáních pořádně rozšoupnout:) A klidně si dovolte si jednu symbolickou kytičku darovat i sami sobě.

No a pak nezapomeňte pečovat a zalévat, ne jako já – kdy pravidelně střídám období sucha a deště (jo mám to tak v zalévání i v životě:)

S láskou, Pavlína

Pavlína Hanáčková
Pavlína je zakladatelkou značky svatebních výrobků Hany Wedding. Vytváří především oblíbené doplňky pro zábavu na svatbách a oslavách. Svatební práce i život ji daly zkušenosti, nadhled a radost z tvorby. Díky tomu inspiruje nejen nevěsty, jak udělat významný den pohodový a osobitý a jak zvládat přípravy s radostí a jak si k těmto příležitostem něco jedinečného vyrobit. Je autorkou koutku svatební zábavy a svatebního průvodce zdarma 7 tipů pro pohodovou svatbu a spokojené hosty.