Když jsem se od nevěsty dozvěděla, že jí mám svatbu odsvědčit a zařídit rozlučku se svobodou, tak jsem si toho moc vážila a těšila jsem se na její velký den. Pak mi do hlavy vnukly obavy, aby nebyla zklamaná a rozlučka se ji líbila.

Jelikož nevěsta čeká miminko, tak jsem věděla, že chci zařídit klidnou pohodovou rozlučku se svobodou. Měla jsem obavu, aby nevěsta nebyla znuděná. Ale hned mi skákaly nápady do hlavy…

Napjatě jsem četla zprávu od mé zákaznice Simči. Ta si u mě  kupovala odznáčky pro partu nevěsty na rozlučku. Požadavek byl, aby na nich bylo něco červeného, protože kamarádka bude mít červenou svatbu, tak i rozlučku chtějí sladit do červena. Tak jsme vybraly placky s červenou pusou.

Shodou okolností den před rozlučkou si fotografka Sylva u mě kupovala rekvizity na nějaké dámské focení. Ani jsem netušila, že bude fotit právě tuto rozlučku.

rozlučka placky

Profesionální focení rozlučky byl totiž dárek pro nevěstu.

Jedním ze Simčiných nápadů, jak rozlučku se svobodou zpestřit, bylo uspořádat focení profi fotografkou. Dárek to byl tajný, nevěsta o něm nevěděla. Simča dopředu vše domluvila s fotografkou i s ostatními holkami, které nevěsta na rozlučce chtěla.

Kamarádka nevěstě napsala, ať ji před rozlučkou vyzvedne u babičky, kde ji hlídá pejsky. Což byla kamufláž, ve skutečnosti bylo v bytě babičky vše nachystané na focení. Nevěstu dovnitř nalákala pod záminkou, že si v bytě zapomněla kabelku, tak ať jdou pro ní společně.

Když otevřely dveře, nevěsta uviděla v předsíni zapálené svíčky, na zemi ležely červené okvětní lístky a vedly do dalšího pokoje. Kamarádka vyzvala nevěstu, ať jde dál a otevře dveře, přes které byla uvázaná červená mašle.

Za dveřmi už čekaly kamarádky a fotografka.

Nevěsta se smála. Byla překvapená, focení vůbec nečekala. Ale moc si to užila a byla šťastná.

roulučka

rozlučka fimo

rozlučka rekvizity

Pohodová atmostéra a další překvapení následovala i po focení.

Holky se po focení přesunuly do biliard clubu, kde si daly večeři. Protože je nevěsta těhotná, tak se alkohol nepil. Místo toho si zahrály šipky a  proběhly také nějaké úkoly pro nevěstu. Ta dostala diplom a dárky pro ni i pro miminko. Nejlepší kamarádka ji upekla dort a od každé z holek dostala růží se vzkazem.

A bylo to skvělé i bez alkoholu.

Holky si rozlučku moc užily. A to i přesto nebo právě proto, že to nebyla klasická rozlučka, jak ji známe z amerických filmů – divoká pařba bláznivých holek v baru. Přiznám se, že jsem kdysi takovou představu o rozlučkách také měla. Ale teď je mi jasné, že stejně jako svatba jde udělat jinak, tak také na rozlučku není žádný předpis. Nemusí to být žádná divočina ale prostě jen milá příležitost setkat s fajn kamarádkami a oslavit vstup do nové etapy života.

Hlavní organizátorka této rozlučky, Simča,  mi na téma „rozlučka bez alkoholu“ napsala:

Jelikož nemám ráda, aby se na povel pil alkohol, jelikož sama ho nepiju ani na své narozeniny či silvestr a nikde není napsaný řád, že na rozlučce musí být striptér, limuzína a plno alkoholu, tak jsem chtěla rozlučku pojmout originálně. Hlavním překvapením pro nevěstu bylo focení od profesionální fotografky. A moc jsme si to všechny užily. Bez alkoholu i striptéra. A i kdyby nevěsta nebyla těhotná, tak bych rozlučku zařídila stejnou.

nevěsta

To je celý rozlučkový příběh. V hlavní roli je opravdové kamarádství…

Ať už děláte rozlučku se svobodou nebo jakoukoliv oslavu divoce „po americku“ nebo poklidně, nezapomínejte do ní vložit kus sebe a vašeho společného přátelství. Budete překvapeni, jaké kouzlo tím můžete vytvořit.

Přeji osobité rozlučky se svobodou, pohodové svatby se spokojenými hosty i vydařené oslavy všeho druhu:)

 

Uložit

Pavlína Hanáčková
Pavlína je zakladatelkou značky svatebních výrobků Hany Wedding. Vytváří především oblíbené doplňky pro zábavu na svatbách a oslavách. Svatební práce i život ji daly zkušenosti, nadhled a radost z tvorby. Díky tomu inspiruje nejen nevěsty, jak udělat významný den pohodový a osobitý a jak zvládat přípravy s radostí a jak si k těmto příležitostem něco jedinečného vyrobit. Je autorkou koutku svatební zábavy a svatebního průvodce zdarma 7 tipů pro pohodovou svatbu a spokojené hosty.