Pokud jste četli můj příběh, víte že můj pohled na svatby je v něčem jiný. V čem? Přišla jsem na to, že svatba nemusí být o princeznovských šatech, bohaté hostině a urozeném ženichovi:) Vím to už několik let a baví mě neustále toto poznání prozkoumávat víc do hloubky. A vyhledávám k tomu ty správné příležitosti.

Jednu skvělou šanci na to, aby mi dílky mých zkušeností zapadly do sebe, už mám letos za sebou. Bylo to na akci, kde jsem se cítila moc příjemně. Načerpala jsem zde spoustu pozitivní energie. Osobně se setkala se svými zákazníky, což mě nakoplo k další práci. A vlastně i dost podpořilo mé rozhodnutí vystupovat i jinak než jen skrz svou ruční tvorbu a tak začít s psaním blogu. Na jaké akci to bylo?

Stalo se to na Wedding Bazaaru

Co je Wedding Bazaar? Je to netradiční svatebním veletrh a jeho první ročník proběhnul letos v únoru v Brně. Byla to neotřelá svatební výstava. Mě tam uchvátila hlavně příjemná, přirozená a energická atmosféra.

Nebylo to v žádných pohádkově zámeckých prostorách, nebylo tam nic sladce nazdobeného, žádné svatební šaty připomínající tučný šlehačkový dort, žádná pomalu se linoucí dojemná hudba, žádné obchodní agentky ze svatebních salónů, které se Vás snaží přesvědčit, že bez služeb svatební koordinátorky se vážně neobejdete a že všechny svatební doplňky včetně těchto luxusních prstýnků a šatů seženete v jejich salónu.

Ne! Ne! Ne! Takle to tam opravdu nebylo.

I když upřímně, než jsem přijala pozvání, nevěřila jsem, že to takto nebude

Pozvánku na tuto akci jsem dostala koncem loňského roku od Katy z agentury Svatby podle Katy. Pro Katy jsem v létě vyráběla svatební kapesníčky a daly jsem se přes mail do řeči. Když mě o několik měsíců později poslala pozvánku na svou akci, psala, že to bude „tak trochu jiný svatební veletrh“.

Slova „tak trochu jiný“ ve mě evokovaly myšlenky typu „to je skvělý reklamní slogan, něco na co chtěj natáhnout lidi“.  No prostě, nechtěla jsem skočit na špek.

Ale lákalo mě to zároveň, protože práce této svatební agentury se mi líbila. S Katy jsem si vyměnila pár mailů, nechala si objasnit, co znamená to sousloví „tak trochu jiný“.

Brzy jsem věděla, že tahle akce bude opravdu jiná a že já tam rozhodně budu taky.

Jen to mé „rozhodně budu taky“ už ale tak rozhodně nevěděl můj manžel, když jsem mu o akci s nadšením říkala. Řekl mi na to „No  a kdo se ti bude starat o dítě? Já musím být v práci? To tě nenapdlo?“ No upřímně, to mě fakt nenapadlo. Když něco opravdu moc chcete, tak Vás ani nenapadne, že existuje nějaká překážka. A tak jsem domluvila dovolenou v práci hlídací babičce a ta si svou vnučku s radostí na několik dní užila.

A já se vydala do Brna

Výstava trvala dva dny, ale já jsem si udělala fajn čtyřdenní víkend. Přespávala jsem u své brněnské kamarádky a dokonce jsem se v Brně setkala i se svou první dětskou láskou…Takže trocha nostalgie…

 

No zpátky k  Wedding Bazaaru… Jaké to bylo?

Říkala jsem, žádné načinčané zámecké prostory. Ne, to ne. Výstava byla v prostorách Malé Ameriky, což je stará stylově oprýskaná nádražní budova. Do ní jsem v Brně hledala ten správný vjezd, chvíli jsem bloudila. Ale když jsem nějakou potřebovala zastavit na jednom ze snad milionu místních parkovišť a narazila jsem u toho do balíku slámy, zajásala jsem „jé, sláma, tak to jsem tady správně“.

IMG_20160213_223302

Takže sláma, stará budova z cihel, výhled na brněnský Petrov, zvuk vlaků a kolejí. Méně známí, ale sympatičtí vystvovatelé a jejich svěží občerstvení, z cukrovinek lanýže, makronky, cupcaky. Šaty na míru šité a vkusné, svatební oznámení tvořené grafičkou na přání. Kytky z lesních produktů. Svatební fotografové, kteří vyslechnou potřeby snoubenců. Svatební agentka, která snoubence provádí po výstavě a ukazuje, co si u kterého dodavatele mohou nechat vyrobit dle svých potřeb. Atmosféru dokreslovala hudba smyčcového kvarteta v moderním provedení.

Chcete to vidět? Tady je video od The Moments:

(Mě se stánkem Hany Wedding uvidíte v čase 0:58)

Wedding Bazaar from The Moments – videography on Vimeo.

Krásné, že? Ale víte co bylo úplně nejvíc?

To hlavní bylo, že ve vzduchu vlála pro všechny snoubence skvělá myšlenka:

Chcete se vzít? Ok! Pojďte do toho. Udělejte si svatbu, jakou chcete. Nemusíte na ní mít to, co Vám ve svatebním salónu vnutí. Nemusíte se řítit tradicí, i když to třeba někdo z Vašeho okolí předpokládá. Svatba je oslava toho, že se našli dva lidi, kteří chtějí být spolu. A k tomu, aby byli šťastni a užili si svůj den nepotřebují mít na sobě princeznovské šaty, jet společně v kočáře a krájet třípatrový dort.

Dle mě byla tato myšlenka to nejcennější, co si návštěvník z tohoto místa mohl odnést. Přestože to byla prodejní výstava a koupit se toho dalo spousty. 

Uložit

Pavlína Hanáčková
Pavlína je zakladatelkou značky svatebních výrobků Hany Wedding. Vytváří především oblíbené doplňky pro zábavu na svatbách a oslavách. Svatební práce i život ji daly zkušenosti, nadhled a radost z tvorby. Díky tomu inspiruje nejen nevěsty, jak udělat významný den pohodový a osobitý a jak zvládat přípravy s radostí a jak si k těmto příležitostem něco jedinečného vyrobit. Je autorkou koutku svatební zábavy a svatebního průvodce zdarma 7 tipů pro pohodovou svatbu a spokojené hosty.