Je září a já jsem po více než dvou měsících znovu na svém blogu. Byla to docela dlouhá odmlka, ale stála za to. Na konci června jsem  provoz svého svatebního e-shopu Hany Wedding s velkou důvěrou předala kamarádkám Šárce a Elišce. A odjela jsem s rodinou na chalupu do vesnice, kde vrchol civilizace je potkat pár traktorů za den a na pokec chodit za krávami s trsem čerstvé trávy v ruce. A později jsme se přesunuli ještě na další chalupu. Tentokrát ale ještě o jeden level výše, a to do lesa úplně mimo civilizaci i mimo elektrický proud.

Na mých cestách vždy v autě zabírala řádné místo i má kreativní krabice.

V ní byly papíry, nůžky, provázky, lepidla, ozdobičky, předtištěné archy, krabičky a další materiál. Možná si řeknete, proč si tahám práci na dovolenou a raději si neodpočnu. Měla jsem jasno v tom, že jsem si s sebou v žádném případě nechtěla brát práci typu „tohle je potřeba udělat“, ale jen práci pro svou radost.

Změna prostředí a hlavně bezstresové žití mimo civilizaci je úplně NEJ pro to užít si tvoření.

A tak jsem vyráběla a užívala si to. Dnes se s Vámi chci podělit, co všechno jsem během léta vytvořila a co můžete zkusit také.

Mé svatební tipy:

Některé věci jsem nedělala jen pro svatební účely,…

…ale poradím vám, jak je můžete využít i na svatbě.

Tak jdeme na to:)

1. Svatební sranda tvorba z papíru

Během večerů na mé chalupě č. 1 vznikaly tyto nové kousky do svatebního e-shopu:

Napichovátka na dobrůtky – jedny svatební a jedny univerzální použitelné i k jiným příležitostem.

napichovatka-srdicka

napichovatka-barevna

Doplňky pro zpestření focení na svatbách:

Girlanda Mrs.& Mr.

mrsmr-girlanda-ii

Fotocedulky Ženatý pán & Vdaná paní.

cedulky-zenaty-vdana

Můj svatební tip #1: Všechny tyto výrobky tvořím pomocí grafického programu. Ale texty na tyto doplňky se dají jednoduše napsat a vytisknout i ve wordu.  Věřím, že kreativní nevěsty to zvládnou také. Chce to jen kreativní náladu, dobrou fantazii a mohou vzniknout vážně sranda kousky.

2. Svatební dar – kufřík

Na chalupě č. 2 (to je ta chalupa bez elektrického proudu) vznikl tento kufřík. Poprvé jsem si vyzkoušela použití tavné tyčky nahřáté nad svíčkou (kabel tavné pistole nebyl kam zapojit). Nebylo to tak moc eňoňuňo, ale šlo to také.

Tento kufřík slouží jako svatební dar – krabička je naplněná vzkazy a finančním příspěvkem pro novomanžele.

kufr-svatebni-dar

K tomuto kufříku jsem natočila video a nafotila postup výroby. Mrkněte tady>>>

Můj svatební tip #2: Na štítku kufříku je napsáno „Na společnou cestu manželstvím“ a uvnitř jsou rady do manželství a finanční příspěvky pro pěstování vztahu. Nazvat by ale šel i jako „Kufr na svatební cestu“ a uvnitř by mohly být peníze v různých měnách, cestovní průvodce, cestovní deník, Vaše cestovatelské doporučení apod.

3. Levandule

Tvoření z levandule patří k mému létu každý rok. Mám ráda hlavně tu její vůni, která uklidňuje a dobře se u ní usíná. Z levandule se dají vytvořit všelijaké dekorace, ale skvěle vypadají i obyčejné svazečky ve váze. Ve váze bez vody. Levandule vydrží sušená. Plním ji také do pytlíčků a vznikají tak voňavé dárečky.

dsc_0800

pytlicek

Můj svatební tip #3: Pytlíčky i svazečky levandule jsem už uplatnila také na svatbách – levandule na stolech jako dekorace a vonné pytlíčky jako dárečky pro hosty. A rozdrobené květy levandule se dají využít i na házení místo rýže.

4. Mech

Mech, šišky, kůra a další materiál „nakoupený“ v lese, to je moje srdeční záležitost. Z mechu nejraději vyrábím přírodní polštářky pod prstýnky. Co to je? Určitě znáte látkové polštářky pod prstýnky, ze kterých si nevěsta s ženichem berou své prstýnky těsně po tom, co si řeknou ANO. Tak stejný účel splní i mechový polštářek a na svatby v přírodním stylu skvěle padne.

Na mech chodím do lesa. Někdy to dá chvilku hledání, než nějaký krásný mech najdete. Já mám už svá zaručená místa. Mechu existuje více druhů. Některý vypadá jako kobereček, jiný jako bochánek – ano, to je tento na fotce. Bochánečky mám nejraději, ale i s koberečky se dá tvořit.

dsc_0218

Můj svatební tip #4: Mechový bochánek (seženete v lese) očistěte od přebytečné hlíny a jehličí, naaranžujte ho třeba do proutěného košíku podobné velikosti. Do mechu přidělejte dva větší špendlíky, na ně dejte své snubní prstýnky a přírodní podložka pod prstýnky je připravená.

5. Dětské hry k vyblbnutí

Řádné místo na našich cestách nám v autě zabíral i kufr s hračkami naší dcerky. Vozíme ho ale jen tak pro jistotu. Nikdy ho totiž neotevře. Vždy si najde zábavu v objevování nových věcí na nových místech. A touží po jiných hračkách než těch svých. A tak jsem ji nějaké nové vyrobila.

Nevyráběla jsem hry pro to, abych dceru zabavila, ale spíš proto, aby se naše světy propojily. Mě baví tvořit něco rukama, jí baví objevovat nové věci a hrát si. A radost z vytvořených her máme vždy obě.

Vznikly tak tyto kousky:

Domeček pro zvířátka z krabice a medvěd s břichem na házení šišek a popadaných jablíček.

Oblékací papírová panenka.

Magnetické rybičky s prutem.

Stan vyrobený z dek. Velké dobrodružství zaručeno. Přečkaly jsme v něm i jeden déšť a stavíme ho často i doma.

Můj svatební tip #5: Všechny tyto hry jsme řádně otestovaly a měly velký úspěch a opravdu zabaví. Tak moc doporučuji něco z toho připravit i na svatbě jako zábavu pro děti. Vymyslet můžete i verze těchto her ve svatebním ladění. Např. místo z dek udělat stan ze záclon, oblékací panenku vybavit svatebními šaty nebo místo házení na medvěda namalovat třeba svatební dort (koho napadlo namalovat ženicha, tak osobně to nevidím jako vhodné:)) .

6. Hry k vyblbnutí dospěláků

Vyrábět jsem chtěla i zábavné hry pro dospěláky. Nakonec už na ně nedošlo, ale hodně tipů na ně mám uložených tady>>.

Tak třeba příště. Nejvíc se těším na tento fotbálek z krabice- inspirace od appelzee.blogspot.com

fotbalek

Můj svatební tip #6: Tato hra by šla použít i na svatbu jako volná zábava pro hosty ve chvilkách, kde se nic moc neděje. A v bráně by mohly být kolíčky namalované jako nevěsta a ženich. Wau, geniální, že?! Možná to někdy zkusím vyrobit také ve svatební verzi a předvedu svou fotku:)

Tak takové bylo moje tvořivé léto. Věřím, že v něm najdete inspiraci i pro vaši svatbu nebo váš život. A já už jdu pomalu sbírat barevné podzimní listí a chystat podzimní dekorace. A můžete se brzy těšit i na mé podzimní DIY tipy🙂

Mějte se krásně, radostně a kreativnělevnadulova

Ahoj, Pavlína

 

 

Můj svatební tip #7: Můj poslední dnešní svatební tip je nakouknout do Svatebního průvodce – 7 tipů pro pohodovou svatbu a spokojené hosty. Do něho jsem vypsala své tipy a zkušenosti, jak mít zmáknutou svatbu bez stresu. Tak pokud ještě nemáte, tak stahujte zdarma tady>>

ebook svatební průvodce

Uložit

Uložit

ložit

Uložit

Uložit

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Pavlína Hanáčková
Pavlína je zakladatelkou značky svatebních výrobků Hany Wedding. Vytváří především oblíbené doplňky pro zábavu na svatbách a oslavách. Svatební práce i život ji daly zkušenosti, nadhled a radost z tvorby. Díky tomu inspiruje nejen nevěsty, jak udělat významný den pohodový a osobitý a jak zvládat přípravy s radostí a jak si k těmto příležitostem něco jedinečného vyrobit. Je autorkou koutku svatební zábavy a svatebního průvodce zdarma 7 tipů pro pohodovou svatbu a spokojené hosty.