Ty dojmy, když vaši blízcí ve schránce najdou přáníčko, otevřou ho v něm najdou třeba informaci o tom, že jejich odrostlé děti chystájí svatbu, nebo že čekají miminko, nebo že jejich vnouče jim nakreslilo originální obrázek k vánocům. Nebo… další nápady a zkušenosti prozradím níže v článku. V minulém článku jsem prozradila svůj příběh o tom, proč posílám vánoční pohledy a že jsem nějaké vytvořila i pro veřejnost. Pohledy, které jsem vypustila do světa, už mají své první majitele. Největší ohlas mají skládané pohledy s překvapením.

Skládané pohledy s překvapením

Tyto pohledy mají dvě části. Uprostřed se přeloží. Dole prodírkují a svážou mašličkou. Uvnitř na své majitele čeká vzkaz od odesílatele nebo i překvapení.

Kdo je může poslat a co dát dovnitř jako překvapení?

Posílají snoubenci

Pokud posílají čerství snoubenci, mohou dovnitř jako překvapení dát kromě vánočního pozdravu také žhavou informaci o tom, že se budou brát.

Posílají novomanželé

Novomanželé mohou dovnitř dát svou fotku ze svatby a poslat své pohledy rodičům, rodinám a přátelům, kteří na se jejich svatby zůčastnili.

Posílají páry v očekávání

Pokud čekáte přírůstek do rodiny, je to ideální příležitost, jak o tom dát vědět. Dovnitř pohledu můžete dát fotku z ultrazvuku nebo fotku s rostoucím bříškem.

Tuto možnost zvolila i má kamarádka Šárka. Která mi napsala:

„Ano, budeme se fotit právě s pupkem, ať má rodina něco na památku, protože nemají moc našich fotek. Myslím si, že fotka naší rodinky pod stromečkem a já v těhotenském tričku, to bude dobrý… Nejlepší na tom bude, že to pošlu i svýmu tátovi. Ten se takhle dozví, že bude dědečkem. Tak jsem zvědavá, jestli zavolá nebo aspoň napíše SMS…“

Šárka se svým tatínkem nevyrůstala a nestýkají se často. Tak si také myslím, že takový pohled ho potěší. Ještě jsem se Šárky ptala, jestli to stihne poslat poštou, když se budou fotit těsně před vánocemi, nebo jestli to doručí osobně. Tak prý poštou:

„Kdyby to nestihlo dojít před Vánocemi, tak i po Vánocích mezi svátky to potěší a kdyžak to můžu svést na poštu:) Nad osobním předáním jsem taky přemýšlela, ale v tý schránce to přece jen víc potěší, vždyť to víš sama.“

Ano, to přesně vím. A to jsem psala minule. Je to vážně skvělé překvápko, když čekáte ve schránce jen hromadu letáků a najedou tam vyklouzne originální pohled od někoho blízkého. …jdeme dál…

Posílají novopečení rodiče

I novopečení rodiče mohou skvěle dojmout. Tady se nabízí dát dovnitř opět fotku miminka. Nebo kartičku s novorozeneckými údaji (např. Pepíček Novotný, 5.12.2016 9:48, 50 cm, 3120 g). Nebo obtisknout malinkou pacičku namočenou do tempery.

Posílají rodiny s dětmi

Rodiny s dětmi mají spoustu možností. Např. vložit rodinnou fotografii, fotografii dětí (obzvlášť ty školkové tak trochu kýčově aranžované u vánočních stromků se určitě budou hodit). Další možnost je vložit obtisk nohy nebo ruky pomalované barvou. Dokonce jsou z obtisků dokreslit i obrázky s vánočními motivy. Inspiraci obrázků z obtisků najdete tady na pinterestu. Nebo to nechte v režii dětí, ať nakreslí obrázky, vytvoří kóláže třeba z washi pásek.

Posílají babičky

Milé rozmazující babičky také mohou poslat pohled s překvapením a udělat radost vnoučatům třeba vlepeným lízátkem.

Posílá kdokoliv

A ještě jeden nápad, který může využít kdokoliv. A to je vložení symbolů šťěstí. Např. čtyřlístek, šupina kapra, čínská mince hojnosti, nebo stírací tiket.

Tak co? Máte vybráno komu a čím uděláte letos radost a zároveň se postaráte o milé překvapení?

Jak jsem již psala ve svém příběhu s pohledy, dělat takovou radost stojí za to. Mě osobně to moc baví. A letos jsem se při vymýšlení pohledů vyřádila. A rozhodla jsem se své návrhy pohledů vystrčit ven i pro veřejnost. Takže si je nyní můžete objednat také. Jak? Objednáte on-line, přijdou vám na e-mail. Můžete si je vytisknout. Do skládaných pohledů vložit své překvapení. A buď poslat poštou, vložit svým blízkým do schránky, pod stromeček nebo předat osobně.

Tady jsou>>

Uložit Uložit Uložit Uložit Uložit Uložit Uložit Uložit Uložit Uložit Uložit Uložit Uložit Uložit

Pavlína Hanáčková
Pavlína je zakladatelkou značky svatebních výrobků Hany Wedding. Vytváří především oblíbené doplňky pro zábavu na svatbách a oslavách. Svatební práce i život ji daly zkušenosti, nadhled a radost z tvorby. Díky tomu inspiruje nejen nevěsty, jak udělat významný den pohodový a osobitý a jak zvládat přípravy s radostí a jak si k těmto příležitostem něco jedinečného vyrobit. Je autorkou koutku svatební zábavy a svatebního průvodce zdarma 7 tipů pro pohodovou svatbu a spokojené hosty.